Skip to content

GPS Orienteering

Bezkontaktowa rywalizacja bez lampionów 😉

TNCZ Marysin w wersji dziennej!

Kalendarz w tych dniach pełen jest „ostatnich etapów”. Ostatni przed wakacjami Warsaw Orient Race, ostatnia Korona Mazowsza, ostatnia Warszawska Mila Tour, ostatnie LZK. W perspektywie jeszcze przeniesiony 3 etap Szybkiego Mózgu, ale robi się luźniej w kalendarzu. Ale! Nie można się nudzić!

W związku z tym serdecznie zapraszam na bieganie na mapie przygotowanej pod nocną TNCZ na terenie między ul. Korkową a jednostką wojskową na Marysinie. Planowane są następujące trasy:
Klasyczna – dystans ok 6 km, około 40 PK – wyniki z tej trasy będą wliczane do klasyfikacji generalnej 🙂
Scorelauf – te same PK co dla Klasycznej, dowolna kolejność zaliczania PK, więc trasa będzie znacznie krótsza.
OPEN – tym razem w innej konwencji – trasa będzie w formule obowiązkowej kolejności, ale na mniejszej ilości PK i prostsza nawigacyjnie i bez chaszczowania do punktów. Na PK będą faworki! Zapraszam więc niepewnych tej formuły – można się zapoznać i nabrać odwagi do szukania PK bez żadnych ułatwień!

Kiedy: wtorek 7 lipca, od godziny 18:00 minimum do 19 – ale można się dogadać, w końcu trasa jest samoobsługowa i tylko trzeba odebrać mapę.
Gdzie: przy ul. Korkowej – https://osm.org/go/0O4Q8nvtx-?layers=C&m=
Dojazd – komunikacją miejską do przystanku Korkowa-cmentarz (linie 115, 173), możliwość parkowania w okolicach cmentarza wzdłuż Korkowej lub pod nieco dalej Kauflandem.
Mapa: przygotowana w ramach ćwiczeń przed uwolnieniem danych Geoportalu z wykorzystaniem danych numerycznych LIDAR oraz OpenStreetMap, wzbogacona pracami terenowymi w zakresie sieci ścieżek.
System potwierdzania PK: oczywiście GPS! Na pewno będzie możliwość biegania z aplikacją GPS Orienteering, być może również MapRunF (w formularzu zgłoszeń proszę podać informację o chęci biegania np. z iPhone, kiedy nie ma innej opcji)
Jest możliwość biegania tylko z zegarkiem i potwierdzenia trasy przesłaniem pliku GPX! Osoby startujące z aplikacją otrzymają handicap względem osób biegających z zegarkiem, ze względu na czas reakcji GPS w telefonie!

Wpisowe – 2 PLN, w ramach świadczeń mapa, koszulka na mapę
Zapisy na orienteering.waw.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *