Skip to content

GPS Orienteering

Bezkontaktowa rywalizacja bez lampionów 😉

Zapraszam na czwarty etap GPS-O

W najbliższy czwartek zapraszam wszystkich chętnych do zabrania swoich telefonów na przebieżkę na Żoliborz! W ramach akcji „dla każdego coś miłego” tym razem będziemy łączyć BPK z ZPK w nową jakość. Dzięki słupkom stałej trasy na orientację, spróbować swoich sił w biegu z telefonem mogą także obawiający się o odnajdywanie punktów czysto wirtualnych. Wytrawniejsi biegacze będą mogli porównać swoje warianty dzięki zapewnianym przez aplikacje GPS międzyczasom oraz śladom GPX. A wszyscy będą mogli INDYWIDUALNIE (czyli zgodnie z przepisami) pobiegać na orientację po terenie parkowym czyli bez maseczki, choć w mieście. Na niedużym terenie zmieściło się 4,5 km trasy, więc obwarzanków wykręcanych będzie sporo, można będzie się zaplątać!

Zgłoszenia do 18:30 w środę przez orienteering.waw.pl, spotykamy się w czwartek od 18:30 w Parku od strony Wisły ( 52.27519 N, 20.99468 E ). Aby uniknąć zbierania się przy starcie w środę wieczorem opublikuję minuty startowe, których proszę w miarę możliwości się trzymać. Zapraszam też osoby które jeszcze nie były – teren jest przyjemny, będzie można dopytać co i jak działa ale proszę o wcześniejszą instalację wybranej aplikacji. Do wyboru będzie zarówno MapRun jak i GPS Orienteering.
Tradycyjnie minimalna frekwencja dla organizacji to 10 osób, równie tradycyjnie wpisowe pozostaje w kwocie 2 zł za mapkę. Ponieważ punkty będą stać przy słupkach ZPK, przeciwnicy cyfryzacji mogą biegać swobodnie bez aplikacji, a jeśli prześlą mi ślad GPX też znajdą się w wynikach!
Tym razem od razu zakładam, że będę na Was czekać na mecie, więc będzie możliwość zostawić rzeczy w depozycie bezstresowo! Rozważam też zwiększenie świadczeń o wodę/coś na ząb na koniec biegu w przyszłości 🙂

Do zobaczenia w środę czwartek!

fotografia we wpisie autorstwa Mikołaja Długosza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *